شنبه 30 شهريور 1398   22:14:35
همدان
1396/2/10 يكشنبهرئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه ؛ قانون وظایف همه را در انتخابات مشخص کرده است، خواستار پایبندی همه عوامل اجرایی و نظارت به قانون انتخابات شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمد ابراهیم الهی تبار در جلسه اعضای ستاد انتخابات استان همدان ، گفت: بر اساس قانون داوطلبان شرکت در انتخاب شوراهای اسلامی روستا و شهر که صـلاحیت آنـان در هیـات اجرایـی رد شـده اسـت، می توانند ظرف مدت 4 روز از تاریخ اعلام اسامی نامزدهای انتخاباتی شکایت خود را به ترتیب داوطلبان شورای اسلامی روسـتا به هیات نظارت شهرستان و داوطلبان شورای اسلامی شهر به هیات نظارت استان تسلیم نمایند.
وی افزود: شاکیان می توانند شکایت خود را ظرف مهلت مقرر به هیات اجرایی مربوط نیـز تسـلیم نماینـد و هیـات اجرایـی موظف است بلافاصله شکایات دریافتی را به هیات نظارت ذیربط ارسال نماید.
رئیس ستاد انتخابات استان ادامه داد: بر اساس قانون، هیات نظارت موظف است ظرف مدت 10 روز از تاریخ دریافت شکایات به آنها رسیدگی و نتیجـه را بـه هیـات اجرایی مربوط اعلام نماید . نظر هیات نظارت در این خصوص قطعی و لازم الاجرا است .
الهی تبار تصریح کرد: بر اساس قانون، کسانی که در هیات اجرایی تائید شده اند و مراتب تائید آنها در هیات نظارت بخش یا شهرستان مورد تائید قرار گرفته ، مشکلی برای حضور در رقابت انتخاباتی نخواهند داشت.
رئیس ستاد انتخابات استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیکی در 4 شهر ملایر، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد، افزود: ضروری است که فرمانداران شهرستان های یاد شده فرایند آزمایشی انتخابات را در سطح شهر برگزار نمایند.
الهی تبار همچنین خواستار حضور مردم شریف شهرهای مذکور در این فرایند آزمایشی به منظور تسهیل در روند انتخابات در روز رای گیری شد.
  وی در پایان اظهار امیدواری کرد، با عمل به قانون، حقوق همه داوطلبان رعایت و شرایط برگزاری انتخاباتی پر شور با حضور همه سلایق فراهم شود.
در این جلسه، اعضای ستاد انتخابات به بحث و بررسی شرایط اجرای رای گیری الکترونیکی انتخابات شوراها در 4شهر استان پرداختند و مقرر شد رای گیری آزمایشی در این 4 شهر به صورت ثابت و سیار  در تعدادی از شعبه ها برگزار شود.
 

نسخه قابل چاپ