جمعه 29 شهريور 1398   15:34:51
همدان
1396/2/3 يكشنبهرئیس ستاد انتخابات استان گفت: هیات های اجرایی در بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا نص صریح قانون را اجرا کردند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدابراهیم الهی تبار در جلسه ستاد انتخابات استان و بخشداران استان افزود: از تاریخ 25 اسفند ماه سال 95 که انتخابات شوراها آغاز شد تا کنون 4 مرحله از انتخابات را پشت سر گذاشته ایم و نیاز است، مجریان انتخابات نسبت به این انتخابات و آنچه روی داده است بازنگری مجدد داشته باشند و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند .
رئیس ستاد انتخابات گفت: با توجه به این نکته که تمام جریانات سیاسی وارد عرصه انتخابات شده اند و جریانی در کشور وجود ندارد که نسبت به انتخابات موضع گرفته باشند و یا آن را تحریم کرده باشند ، پیش بینی می شود، در انتخابات اردیبهشت ماه مشارکت حداکثری داشته باشیم که این حضور و مشارکت محاسن بسیار بزرگی برای نظام دارد و از طرف دیگر وظایف مجریان انتخابات را سنگین تر می کند تا با کمترین مشکل این انتخابات را برگزار کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار داشت: همزمانی این دو انتخابات شوراهای اسلامی شهر روستا با انتخابات ریاست جمهوری تهدیدها وفرصت های توأمان دارد.
وی درباره مسائل امنیتی بیان داشت: مسائل سیاسی و جریان های سیاسی مخالف خارج ازکشور قطعاً نمی تواند در عرصه داخلی و انتخابات ایران تأثیرگذار باشند و حضور و هوشیاری مردم برای نگه داری انقلاب اسلامی مقابل کینه توزی این افراد و جریانات را گرفته است و تنها جریان های تکفیری و معاند ممکن است ایجاد خطر کنند که با تدابیر صورت گرفته از جانب نهادهای مختلف آنها هم نمی توانند اقدامی انجام دهند.
رئیس ستاد انتخابات استان اظهار داشت:در وادی انتخابات در مواقعی شاهد بی اخلاقیهایی هستیم و هر چه به ایام انتخابات نزدیک تر شویم این بی اخلاقی ها بیشتر می شود که بعضا منجر به تخریب و تبلیغات غیر منصفانه علیه دولت می شود.
الهی تبار ادامه داد: بخشداران گویای خدمات و کارهای ارائه شده توسط دولت باشند زیرا علی رغم اینکه این دولت با مشکلات فراوانی در بسیاری از زمینه ها روبرو بود در خیلی عرصه ها موفق بود و گویای این مهم آمار ارائه شده توسط مرکز آمار و سایر بخش ها است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: در وضعیت فعلی صادرات بر واردات پیشی گرفته است، به عبارتی دیگر 250 میلیون دلار صادرات غیر نفتی کشور از واردات پیشی گرفته است که حتی مخالفان و منتقدین دولت نیز به این مهم اذعان دارند.
الهی تبار افزود: در زمینه تولید گندم ، در سفری که مقام معظم رهبرری در سال 83 به استان همدان داشتند، ایشان توفیق دولت وقت را خود کفایی در تولید گندم دانستند و از آن تاریخ کشور ما وارد کننده این کالای اساسی بود که با تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، کشور توانست به خود کفایی در تولید این محصول استراتژیک برسد.
وی تثبیت نرخ ارز و رشد اقتصادی وطرح تحول نظام سلامت را از دیگر خدمت های دولت تدبیر و امید دانست و اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت دغدغه درمانی از دوش مردم برداشته شد . معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی بیان داشت: دولت در زیر مجموعه طرح تحول نظام سلامت کارهای بزرگی در کشور و استان انجام داده است که نمونه بارز آن سرمایه گذاری 450میلیارد تومانی در شبکه درمان استان همدان می باشد.
الهی تبار در ادامه تصریح کرد: حجم تخریب غیر منصفانه علیه دولت تدبیر و امید بسیار بالاست، به نحوی که مخالفان علاوه بر فضای مجازی از امکانات برخی نهاد ها و دستگاه ها با عنوان های ارزشی از وارد کردن هرگونه هجمه دریغ نمی ورزند و بنابراین از بخشداران درخواست می شود با درنظر گرفتن تجربیات خود در زمینه های گوناگون مومنانه به یاری دولت شتافته و به تشریح عملکرد و موفقیت های دولت بپردازند.
وی با اشاره به عملکرد هشت ساله دولت نهم و دهم گفت: ماحصل عملکرد دولت گذشته تنها اعلام بیزاری و انزجار و برائت اعضای و جریان های حامی آن است، ولی ما مفتخر این هستیم که دولت تدبیر و امید کارا و پاک است و در همه زمینه ها دست دولت پر است و تنها نیاز است بخشداران به تشریح این اقدامات بپردازند رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه گفت: در دوره گذشته ، حدود 80 روستا از داشتن شورای اسلامی محروم بودند که در این دوره این رقم به حدود 14 روستا رسیده است و این مهم نشان از تلاش های شبانه روزی مجریان انتخابات است. وی عملکرد هبات های اجرایی در بررسی صلاحیت ها را بسیار خوب توصیف کرد و ادامه داد: علی رغم انتظارات برخی مراجع حقوق شهروندی بسیار خوب رعایت شد و تنها 20 مورد رد صلاحیت توسط هیات های اجرایی انجام شد که همگی مستند وبا تکیه بر قوانین بود .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی عنوان نمود ؛ یکی از مسائلی که در انتخابات باعث لطمه خوردن به اعتماد مردم می شود جهت گیری سیاسی و حمایت مجریان و عوامل برگزارکننده انتخابات از دسته جات سیاسی هستند و از مجریان انتخابات خواست که در عرصه انتخابات بی طرف باشند.
رئیس ستاد انتخابات استان در پایان گفت: فراهم کردن فضا برای مشارکت حداکثری و ایجاد نشاط سیاسی در مردم ،باعث می شود انتخابات اردیبهشت پر شکوه باشد و به همین دلیل نیاز است فرمانداران و بخشداران امکانات لازم را برای همه جریان های سیاسی وداوطلبان فراهم نمایند.
 

نسخه قابل چاپ