شنبه 30 شهريور 1398   22:31:29
همدان
1396/2/25 دوشنبهاستاندار همدان گفت: ما امانتدار رای مردم هستیم و باید شرایط را برای برگزاری انتخاباتی سالم، حماسی و بی طرفانه فراهم کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدناصر نیکبخت در نشست مشترک هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری با ستاد انتخابات و فرمانداران اظهار کرد: خداوند گاهی به انسان فرصتهایی می دهد که می تواند از آن فرصت برای ذخیره آخرت و دعای خیر استفاده کند.

وی قضاوت را امری دشوار دانست و افزود: اگر منیتها و ناعدالتی مستولی شود کار انسان سخت شده و آنجاست که باید گفت خدا به داد برسد.
استاندار همدان با ذکر اینکه با هیأت نظارت شورای نگهبان استان در انتخابات گذشته مشکل خاصی نداشتیم از تلاشهای اعضای هیأت نظارت استان قدردانی کرد.
نیکبخت اضافه کرد: به گفته وزارت کشور ستاد انتخابات استان همدان در اجرای انتخابات تا کنون بسیار روان و با به کارگیری مصوبات و بخشنامه ها عمل کرده است که جای تشکر دارد.
وی بیان کرد: مراقبت از تعرفه ها بسیار مهم است و از اول وزارت کشور براین مهم تاکید داشت و ما هم باید حساس باشیم و من بعد نیز این حساسیت حفظ شود.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان همدان نیز اظهار کرد: ملت ایران به 29 اردیبهشت چشم دوخته اند و دوستان و دشمنان نظام اسلامی نیز در حال رصد انتخابات هستند تا ببینند مردم ایران در جمعه آینده چه خواهند کرد.
حجت الاسلام محمد جوادی افزود: وقتی استاندار همدان می گویند آرای مردم امانت است، این جمله را از رهبر معظم انقلاب نقل می کنند، که به کرار فرمودند آرا امانت و حق الناس است و ما هم انشاالله امانتدار هستیم.
وی اضافه کرد: استاندار از اعضای ستاد انتخابات و هیأت نظارت خواستار رعایت بی طرفی هستند که در صورت بی توجهی به این درخواست باید در قیامت پاسخگو باشیم.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات با تقدیر از استاندار همدان بیان کرد: اعضای هیات نظارت حق و قصد حمایت از حزب یا شخص ، چه با حق یا ناحق ندارند.
حجت الاسلام جوادی اضافه کرد: رعایت بی طرفی در انتخابات الزامی است بنابراین با انجام درست کارها باید در جریان برگزاری انتخابات وظایف محوله را به خوبی انجام داد.
انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود.
طبق آخرین آمار در استان همدان ؛ یک هزار و 604 داوطلب شورای شهر و چهار هزار و 918 داوطلب شورای روستا تائید صلاحیت شدند.


نسخه قابل چاپ