چهارشنبه 27 شهريور 1398   17:12:46
يزد
1396/2/17 يكشنبهوزیر دادگستری و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان یزد گفت: باید تلاشمان را بر استفاده مطلوب از فرصت‌ها متمرکز کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، دومین نشست ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی استان یزد در سال 96 با حضور وزیر دادگستری و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان یزد، استاندار یزد و جمعی از مسئولین استان در محل تالار اندیشه استانداری یزد برگزار شد.
«مصطفی پورمحمدی» در این جلسه ضمن اظهار تأسف از حادثه معدن آزادشهر در استان گلستان و تسلیت به خانواده‌های داغدار معدنچیان گفت: کار در معدن سخت است و باید تلاش شود این اتفاق‌ها تکرار نشود.
وی بابیان اینکه فرصت‌ها همیشگی نیست، گفت: باید تلاشمان را بر استفاده خوب از فرصت‌ها متمرکز کنیم.
پورمحمدی بابیان اینکه اقتصاد بسترساز فرهنگ است، افزود: وظیفه اصلی ما پیاده کردن اقتصاد مقاومتی است و درصورتی‌که می‌خواهیم کشور را آن‌طور که شایسته است بنا کنیم باید به دو رکن اساسی اقتصاد و فرهنگ توجه داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از ظرفیت‌های موجود مانند ظرفیت صادراتی، گردشگری، فناوری و... گفت: لازم است سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هر چه سریع‌تر سهم هر بخش در اقتصاد مقاومتی را به تفکیک شهرستان‌ها برای ما ابلاغ کند تا ظرفیت‌ها مشخص شود.
وی افزود: در شرایط فعلی وظیفه همه به‌صورت جدی غنیمت شمردن فرصت است.
وی اظهار داشت: امروز قدرت و انتخاب در دست مردم است، لذا انتخابات اتفاق بزرگی است و نظام رسانه ملی را با فضای گفتگو محور در اختیار این رویداد بزرگ قرار داده است که کار بزرگی است و باعث بلوغ سیاسی جامعه می‌شود.
وی در خصوص تبلیغات انتخاباتی گفت: در تبلیغات انتخاباتی باید به عمق نقدها توجه کرد و به ظواهر امر نگاه نکنیم.
وی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جایگاه و موقعیت بالایی در جهان دارد و کشور و دولت مقتدری داریم، افزود: ازنظر فرهنگی در دنیا قدرت تولیدات فرهنگی ما با توجه به محدودیت‌ها و جمعیت کشورمان وضعیت خوبی دارد.
وی در بحث افزایش حقوق کارمندان گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید حقوق کارمندان به نسبت دولت‌های قبل چهار برابر شد، ضمن اینکه در ایجاد شغل هم رکورددار سایر دولت‌های قبل بوده‌ایم.
وی اظهار داشت: از سال 94 تا 95 تعداد 620 هزار شغل طبق مستندات بیمه‌ای ایجادشده است؛ هرچند جمعیت جویای شغل ما زیاد و این موضوع نیازمند همت بیشتر است.
وی بابیان اینکه با همه محدودیت‌ها در هزینه‌های عمرانی 145 درصد رشد داشتیم، افزود: اقتدار کشور فقط در حوزه سیاسی و نظامی نیست بلکه در حوزه نیروی انسانی، امنیتی، دفاعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نیز جمهوری اسلامی ایران حرف برای گفتن دارد.
جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان یزد گفت: نرخ رشد کشور از سال گذشته تا اکنون از یک‌به‌هشت درصد رسید ولی افزایش دادن نرخ رشد در امسال نسبت به سال‌های گذشته سخت‌تر است و کار جدی را می‌طلبد که قطعاً شدنی است.
وی افزود: تحول، رشد و توسعه خوبی درزمینه شرکت‌ها و فعالیت‌های دانش‌بنیان و بخش تحقیقات در استان یزد ایجادشده است؛ همچنین در فولاد یزد به ازای هر شغل 450 میلیون تومان هزینه شده که این موارد نشان‌دهنده وجود ظرفیت توسعه در صنعت این استان می‌باشد ولی نبود بازار مشکل اصلی اقتصاد است.
وی اعلام کرد: ازنظر اقتصادی جایگاه 18 و ازنظر ذخایر ارزی جایگاه 16 را در جهان داریم و ازنظر تولیدات و صنایع محوری در موضوعات مختلف رتبه‌های بین دوم و پانزدهم جهان را دارا هستیم.
وی در پایان گفت: در موضوعات نانو رتبه ششم جهان، در موضوع هسته‌ای رتبه 11 و در موضوعات هوا و فضا رتبه چهاردهم جهان راداریم.


نسخه قابل چاپ