جمعه 29 شهريور 1398   14:40:39
آذربايجان شرقي
1396/1/14 دوشنبهرییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت دقیق قانون از سوی هیات‌های اجرایی و نظارت استان، گفت: مجریان و ناظران انتخابات تلاش می‌کنند تا افراد شایسته وارد عرصه انتخابات شوند و در نهایت انتخاب با مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سعید شبستری در گفت‌وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه مردم باید آگاهانه انتخاب کنند، افزود: وجود شورای سالم و شایسته بسیاری از مشکلات شهری و روستایی را حل می‌کند و مردم باید دقت کنند تا افرادی دلسوز، فهیم، فرهیخته و دارای سوابق مثبت وارد شوراها شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه احزاب در انتخابات تقویت شود، گفت: طبیعتا بررسی سوابق و برنامه‌های تک‌تک نامزدها بویژه در شهرهای بزرگی مانند تبریز غیرممکن است، بنابراین باید احزاب وارد صحنه شده و با تبیین برنامه‌ها و اهداف خود، نامزدهای مورد اعتماد را معرفی کنند.

شبستری خاطرنشان کرد: البته در چند دوره اخیر انتخابات مردم به لیست‌های ارائه شده از سوی احزاب رأی داده‌اند که نشان‌گر اعتماد مردم به احزاب است و انتظار می‌رود احزاب با استفاده از این اعتماد عمومی، افرادی شایسته و لایق را در لیست‌های خود قرار دهند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در دولت یازدهم فضای خوبی برای فعالیت احزاب فراهم شده و در استان آذربایجان شرقی نیز علاوه بر تشکیل خانه احزاب، تعداد احزاب و تشکل‌های سیاسی مجوزدار از 19 به 42 مورد افزایش یافته است.

رییس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه همه سلایق و تفکرات سیاسی در این دوره از انتخابات شوراها نماینده دارند، گفت: این امر نشان‌گر انتخاباتی پرشور و رقابتی در 29 اردیبهشت است و جای امیدواری است که همه گروه‌ها خود را در سرنوشت کشور دخیل می‌دانند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت انتخاباتی داوطلبان انتخابات شوراها از امروز به صورت دقیق رصد می‌شود، گفت: در صورت مشاهده تخلف قانونی یا تبلیغات پیش از موعد، مراتب به ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی گزارش و طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

شبستری همچنین از اصحاب رسانه خواست تا در جهت آگاه‌سازی و روشنگری مردم حرکت کرده و برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی که خواسته اصلی مسئولان نظام و مجریان انتخابات است تلاش کنند.

نسخه قابل چاپ