وزارت کشور
وزارت کشور
وزارت کشور
سه شنبه 1 مرداد 1398   07:42:25
صفحه اصلی
پست الکترونیکی
نقشه سایت
شرح وظايف ** ساختار مركز
شرح وظایف سازمان امور اجتماعی
اخبار استانها
1
1396/12/26 شنبه استاندار مازندران، در جشنواره بومي محلي مشتلق بهار در منطقه لفور سواد كوه شمالي؛ با حرفه آموزی، مهارت افزایی و کارآفرینی دغدغه اشتغال جوانان حل می شود اسلامي در اين مراسم با بيان اين كه جوانان با الگوهاي جديد اشتغال خود را هماهنگ كنند، خاطر نشان ساخت: باحرفه آموزي،مهارت افزايي وكارآفريني، دغدغه بسياري از خانواده ها حل مي شود.

محمد اسلامي، استاندار مازندران در جشنواره بومي محلي مشتلق بهار در منطقه لفور سوادكوه شمالي نقش آفريني مردم در حفظ و نگهداري جنگل و منابع طبيعي را مساله اي اساسي دانست و گفت:در طول تاريخ اين مردم بودند كه اين ثروت خدادادي را حفظ كردند و در ادامه راه نيز اين مردم هستند كه مي توانند اين ثروت گران بها را ارتقاء دهند و از آن صيانت كنند و اين ميراث ارزشمند را با كيفيتي بهتر به نسل آينده بسپارند.

استاندار با بيان اين كه اين تفكر كه با ساز و كارهاي مديريتي، بگونه اي رفتار كنيم كه نه تنها به ثروت آيندگان دست درازي نمي كنيم بلكه ذخاير خود را افزايش و رونق مي دهيم و ثروت هاي خدادادي را با كيفيت مطلوب تري به آيندگان تحويل مي دهيم، تفكر صحيح و درستي است، ياد آور شد: بايد الگوهاي درست نقش آفريني مردم در حفظ منابع طبيعي را به همه نقاط استان گسترش دهيم، بنحوي كه بتوانيم شاهد تحقق اين اصل باشيم كه جنگل و منابع طبيعي ميراث آيندگان است و ما براي صيانت از ميراث نسل هاي آينده از هيچ كوششي فرو گذار نخواهيم كرد.

مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اين كه منابع لازم براي ظرفيت سازي در روستاها از سوي دولت تدبير و اميد تخصيص يافته است، گفت: اميدواريم مردم و كساني كه داراي پتانسيل فعاليت هستند براي ايجاد اشتغال در روستاها و توسعه توليدات روستايي اقدام نمايند.

اسلامي بر بهره گيري جوانان جوياي كار براي برخورداري از اين تسهيلات ارزان قيمت تاكيد كرد و افزود: با افتتاح سامانه روستا كالا، جوانان تحصيلكرده در روستاها مي توانند با شناسايي ظرفيت هاي صنايع دستي و هنري و ديگر محصولات خود را به آساني به بازار برسانند.

استاندار، بر توسعه صنايع دستي در روستاهاي مازندران تاكيد كرد و خاطر نشان ساخت:منابع ارزان قيمت براي رونق اين نوع فعاليت ها در روستاها از سوي دولت اختصاص يافته و پشتيباني هاي لازم از اين فعاليت ها صورت خواهد گرفت.

وي با بيان اين كه براي ايام نوروز نيز ايجاد بازارچه هاي عرضه محصولات بومي و مواد غذايي محلي در شهرستان ها در دستور كار قرار دارد، عنوان نمود: بايد توليدات روستايي با عرضه در بازار بر روي اقتصاد مردم روستا تاثير مثبت بگذارد.

استاندار با تاكيد بر اين كه كاستي هاي موجود در بخش هاي مختلف با مشاركت و كمك مردم بايد رفع شود، تصريح نمود: در تلاشيم تا تعهدات دولت در ايجاد زيرساخت ها در استان به شايستگي دنبال شود.

اسلامي با اشاره به اين كه همه تلاش و اهتمام ما بر اين است كه از همه ظرفيت ها در جهت رفع دغدغه هاي مردم بويژه دغدغه اشتغال بهره گيري كنيم، گفت: جوانان با الگوهاي جديد اشتغال خود را هماهنگ كنند. پيگيري هاي قابل ملاحظه اي را با فني حرفه اي انجام داده ايم تا جوانان با حرفه آموزي و مهارت آموزي بتوانند در رشته هاي تحصيلي خود كارآفرين شوند و در حوزه هاي آي تي و مهارت هاي فردي ايجاد شغل نمايند و دغدغه بيكاري را از ميان بردارند چرا كه با حرفه آموزي، مهارت افزايي و كارآفريني، دغدغه بسياري از خانواده ها حل مي شود.

استاندار با بيان اين كه ايجاد مشاغل خرد و خانگي با استفاده از منابع ارزان قيمت دولت، راهبرد اصلي اشتغال است، افزود: بايد از مزيت هاي موجود از جمله بوم گردي و طبيعت گردي براي ايجاد اشتغال استفاده مطلوب شود.

منبع: اداره کل امور اجتماعی وفرهنگی استانداری مازندران
بيشتر
اسناد بالا دستی
قانون برنامه پنجم توسعه
سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی
سند چشم انداز بیست ساله
سیاستهای کلی جمعیت
امور اجتماعی در استانها
مشخصات مدیران استانها
لینک دفاتر امور اجتماعی استانها
انتقادات و پیشنهادات
نظر شما در ارتباط با این بخش چیست؟
   
بد
خوب
عالی


بيشتر
Copyright © 2010   Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's -  All rights reserved.