وزارت کشور
وزارت کشور
وزارت کشور
دوشنبه 31 تير 1398   20:52:30
صفحه اصلی
پست الکترونیکی
نقشه سایت
شرح وظايف ** ساختار مركز
شرح وظایف سازمان امور اجتماعی
اخبار استانها
1
1396/12/26 شنبه چهارمین «جلسه كارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی استان لرستان» در سال 1396 چهارمین جلسه كارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی استان لرستان مورخه 22/12/96 به رياست آقاي حبیب‌اله خجسته‌پور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری مديران و کارشناسان دستگاه‌های مدعو و با حضور اكثريت اعضا در محل سالن جلسات شماره یک برگزار گرديد. در این جلسه آقای حبیب الله خجسته  با تاکید بر اهمیت سلامت گردشگران و مردم در تعطیلات نوروز گفت: همه دستگاه های متولی خدمات سفر و در راس آنها میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید با همکاری با دانشگاه علوم پزشکی، محیط زیست، هلال احمر ، منابع طبیعی ، آموزش و پرورش و سایر دستگاه های مرتبط ، سلامت را بعنوان اولویت اول مسافران در نظر بگیرند.
وی با اشاره به اینکه 350 بازرس و ناظر از سوی دانشگاه علوم پزشکی در ایام تعطیلات بر اماکن عرضه مواد غذایی نظارت دارند افزود: در طول تعطیلات نوروز باید امینت و آرامش و سلامت مردم مورد توجه قرار گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص رعایت نکردن اصول مرتبط با سلامت مردم چه در رستوران های بین راهی و شهری باید بطور قاطع با آن برخورد صورت گیرد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در خصوص شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیز ضمن تشکر از عملکرد اداره کل دامپزشکی در خصوص ورود به موقع و معدوم سازی پرندگان مهاجر مبتلا گفت: طی هفته گذشته اقدامات قرنطینه بخوبی در محدوده دریاچه کیو خرم آباد انجام شد و این کار طی هفته جاری نیز انجام خواهد شد تا بتوانیم از ظرفیت این دریاچه در ایام نوروز استفاده کنیم.
آقای خجسته پور با اشاره به ضرورت ایجاد حساسیت در بین مردم اظهار کرد: باید حساسیت مردم در مورد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بالا برد زیرا هنوز بسیاری از مردم از توصیه های بهداشتی و چگونگی نحوه پخت و نگهداری گوشت مرغ اطلاع ندارند که باید آموزش داده شود.
وی در خصوص راه اندازی داروخانه هلال احمر در لرستان نیز با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر استان ها از داروخانه هلال احمر برخوردار هستند بر راه اندازی داروخانه هلال احمر در لرستان تاکید کرد و گفت: نباید در این مسیر بهانه تراشی کرد.
 
 
 
 
 
منبع: اداره کل امور اجتماعی وفرهنگی استانداری لرستان
بيشتر
اسناد بالا دستی
قانون برنامه پنجم توسعه
سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی
سند چشم انداز بیست ساله
سیاستهای کلی جمعیت
امور اجتماعی در استانها
مشخصات مدیران استانها
لینک دفاتر امور اجتماعی استانها
انتقادات و پیشنهادات
نظر شما در ارتباط با این بخش چیست؟
   
بد
خوب
عالی


بيشتر
Copyright © 2010   Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's -  All rights reserved.