• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/19 چهارشنبهانتشار اهم محورهای سخنرانی بسیار مهم وزیر کشور در مراسم معارفه استاندار جدید خراسان رضوی؛
رحمانی فضلی: در چهل سالگی انقلاب در عمل به نظام سلطه نشان می دهیم که باید با کشور و ملت ایران کنار بیایند/ بزرگترین سند پیروزی انقلاب، تداوم دشمنی آمریکا با کشور و ملت ایران است/ مدل شورای هماهنگی اقتصادی قوا باید در استانها هم کاملا اجرا شود
رحمانی فضلی : در چهلمین سال پیروزی انقلاب ، شاهد تداوم رویارویی نظام سلطه و استکبار جهانی با ایران هستیم؛ از روز اول انقلاب شاهد این رویارویی بوده ایم و کماکان این دشمنی ها با شدت و حدت ادامه دارد؛ همین تداوم دشمنی بزرگترین نشانه پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی ایران و مردم شریف ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در سخنرانی خود در آئین معرفی استاندار جدید خراسان رضوی، ضمن ارایه تصویر جامعی از الگوی مدیریتی و توسعه ای وزارت کشور در سال های اخیر، به نکات بسیار مهمی از  شرایط کشور در مواجهه با دشمنی های نظام سلطه و راهکارهای بهبود شرایط کشور و رفع مشکلات در حوزه اقتصاد پرداخت.
بنا بر این گزارش، وزیر کشور در بخش نخست سخنرانی خود در این مراسم ضمن تبیین رویکرد های مدیریت وزارت کشور گفت: با کادر سازی که در سال های اخیر در وزارت کشور انجام شده است، ۱۶ استاندارد جدید را در زمان کوتاهی با استفاده از ظرفیت داخلی وزارت کشور تعیین و معرفی کردیم .
وی افزود: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد فرمانداران از بدنه وزارت کشور هستند در حالی که در گذشته دقیقا این نسبت برعکس بوده است.
وزیر کشور در همین زمینه ادامه داد: در سال های اخیر، نظام تربیت نیرو، جایگزین پروری و ارتقاء تدریجی مدیران از دهیاری تا بخشداری، فرمانداری، معاونت استانداری و استانداری در وزارت کشور، شکل گرفته است و این ورند در این مقطع به خوبی بروز و ظهور یافت.
دکتر رحمانی فضلی با اشاره به اینکه؛ وزارت کشور جایگاه تربیت مدیر در سطح کلان و ملی است، گفت: مواجهه مدیران وزارت کشور با مسائل گوناگون، قدرت تحلیل جامع و کل نگری را برای این مجموعه فراهم کرده است و عملکرد بی نظیر وزارت کشور در حوزه های مختلف امنیتی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از جمله ریشه در همین ظرفیت ها دارد. 
وزیر کشور در ادامه همین بخش از سخنان خود در مراسم تکریم و معارفه استاندار خاطر نشان کرد: آقای رشیدیان در مقام استاندار خراسان رضوی، علیرغم مشکلات متعدد استان و بعلاوه، میزبانی از میلیون‌ها زائر، به خوبی از عهده مدیریت این استان برآمد و خاطره ی ایشان در تاریخ استان به عنوان یک مدیر موفق باقی خواهد بود.
وی ادامه داد: آقای رزم حسینی یک مدیر توسعه گرا و فعال در عرصه اقتصادی و کارآفرینی و از فرمانده‌هان خوب در دوران دفاع مقدس است.هنر آقای رزم حسینی به عنوان استاندار  تلفیق مسائل و انرژی های سیاسی با ظرفیت ها و انرژی های سرمایه ای و اقتصادی و توسعه ای بوده است.
رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: مثلث توسعه اقتصادی که به مفهوم پای کار آوردن همه ارکان استان، در مسیر توسعه اقتصادی است، از ابتکارات موفق آقای رزم حسینی در کرمان بوده است.
وی افزود: ابتکارات آقای رزم حسینی در عرصه مصرف بهینه آب، در حوزه گردشگری و در زمینه کشاورزی ، مطلوب و قابل الگو برداری است.
وزیر کشور در بخش دوم سخنان امروز خود در مشهد با اشاره به ایام در پیش روی بهمن ماه و تأکید بر اینکه؛ در چهلمین سال پیروزی انقلاب ، شاهد تداوم رویارویی نظام سلطه و استکبار جهانی با ایران هستیم، گفت: از روز اول انقلاب شاهد این رویارویی بوده ایم و کماکان این دشمنی ها با شدت و حدت ادامه دارد؛ همین تداوم دشمنی بزرگترین نشانه پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی ایران و مردم شریف ایران است.
وی افزود: بزرگترین سند پیروزی انقلاب، تداوم دشمنی آمریکا با کشور و ملت ایران است.
وزیر کشور در تبیین علت اصلی مقابله و دشمنی بی امان آمریکایی ها با ایران، گفت: در حالیکه ۴۰سال از براندازی ما سخن گفته اند و اکنون نیز پررنگ تر از همیشه این ادعاها را فاش می گویند، علت تداوم این دشمنی ها؛ قدرتمند شدن ما است.
رحمانی فضلی به عنوان یک نمونه به موفقیت های بدست آمده در منطقه اشاره کرد و گفت: درحالیکه نظام سلطه تلاش کرد پیوندهای ایران را در منطقه قطع کند، باید دید امروز؛ دست چه کسی در منطقه قطع شده است؟! امروز طرف پیروز در منطقه کیست؟ مردم منطقه پیروز هستند یا آمریکا؟! مردم منطقه پیروز هستند یا رژیم صهیونیستی؟! مردم منطقه پیروز هستند یا ارتجاع؟! 
وزیر کشور با اشاره به اینکه امروز با قدرت اعلام می کنیم منطقه ما، جولانگاه استکبار و استثمار نیست، گفت: نظام سلطه با همه امکانات وارد منطقه شد و پس از توطئه های فراوان، در آخرین گام ها، از دین علیه دین استفاده کرد و با کمک ارتجاع و رژیم صهیونیستی، داعش را سامان داد و خون های زیادی را در منطقه ریختند، تمدن چند کشور منطقه را نابود کردند اما در نهایت یک جریان انحرافی را که می توانست زمینه ساز خیانت های بزرگتر در آینده جهان اسلام باشد، بدست خود رسوا کردند و بی اختیار اسلام ناب برای همه مردم منطقه و جهان آشکار شد. 
وی با تأکید بر اینکه؛ در این چهل سال کشور ما از فراز حرکت در مسیر رویارویی سخت دشمنی ها و مقاومت ملت در برابر دشمنی ها، به درخت تناور و تنومندی تبدیل شده است خاطر نشان کرد: باید این مسیر را با قدرت ادامه دهیم؛ اما امروز قوی ترین کار سیاسی ما، موثرترین اقدام های اقتصادی ما است.
دکتر رحمانی فضلی در تشریح اهمیت و ضرورت حرکت در مسیر توانمند سازی اقتصاد گفت: محور طرح های توطئه دشمن، موج سواری و سوء استفاده از برخی مطالبات و احیاناً اعتراضات است که در یک دموکراسی زاینده مثل جمهوری اسلامی ایران، امری کاملا طبیعی است، اما دشمن قصد سوء استفاده از همین روند های طبیعی را دارد. 
وزیر کشور ادامه داد: بر همین اساس: امروز اصلی ترین ماموریت ما برای مقابله با دشمن، هماهنگی مقتدرانه در عرصه اقتصاد و در عین حال حفظ وحدت و انسجام داخلی است که یک نمونه آن تدبیر مبارک مقام معظم رهبری در تشکیل شورای هماهنگی قوا است.
رحمانی فضلی در این زمینه تصریح کرد: به درایت، حکمت، عقلانیت و آینده نگری مقام معظم رهبری در تدبیرتشکیل شورای هماهنگی قوا اذعان می کنم؛ تدبیری که امروز نتایج آن بیش از قبل برای ما به عنوان مدیران کشور روشن شده است و در نتیجه تدبیر رهبری معظم، تسهیل گری های قوه قضاییه، مساعدت های مجلس و همه توان دولت پای کار اقتصاد آمده که در نوع خود بی نظیر است.
رحمانی فضلی ادامه داد: برای خنثی کردن برنامه دشمن و بهبود شرایط کشور، باید متحد شویم و سه قوه بایستی به طور کامل در مسیر تقویت اقتصاد حرکت کنند و بعلاوه؛ مدل شورای هماهنگی اقتصادی قوا باید در استانها هم کاملا اجرا شود.
وی در این زمینه به نقش آفرینی وزارت کشور اشاره کرد و گفت: ما در وزارت کشور با قدرت از توسعه اقتصاد، پشتیبانی و حمایت می کنیم و عملاً بیش از ۷۰ درصد فعالیت وزارت کشور در حوزه های توسعه ای و هماهنگی اقتصادی است.
دکتر رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: در چهل سالگی انقلاب در عمل به دنیا نشان می دهیم که باید با کشور و ملت ایران کنار بیایند؛ باید استقلال ما را قبول کنند و نباید در امور ما دخالت کنند. نباید دنیای اسلام را دچار تنش کنند. این ها خواسته های کاملا منطقی ملت است که مورد تایید سازمان ملل هم هست.
نسخه قابل چاپ