• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
دیدگاه
1396/11/4 چهارشنبه
گزارش دکتر افتخاری از فعالیت های مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور ( آذر و دی ماه 1396)
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با اشاره به فعاليت‌های این مركز در حدفاصل اول آذر تا آخر دی ماه سال جاری گفت: برگزاری نشست‌هاي تخصصي، برگزاری جشنواره پژوهش، انتشار گزارش های راهبردی و تحلیلی و برگزاری دوره های آموزشی از مهمترین اقداماتی است که در این مدت انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اصغر افتخاری در تشریح فعالیت ها و اقدامات مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت در زمینه نشست های تخصصی اظهار کرد: یازدهمین جلسه دبيرخانه تهيه پيش نويس دستورالعمل نحوه تعامل فرمانداران با مقامات درون و بيرون حوزه با حضور نمايندگان مركز مطالعات راهبردي و آموزش و اداره كل سياسي در این مركز برگزار شد. وی افزود: دوازدهمین جلسه با حضور با مقامات درون و بيرون حوزه و نمايندگان معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي ؛ و سیزدهمین جلسه نیز با حضور نمايندگان  اداره کل سياسي و معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي در سالن جلسات این  مركز برگزار گردید.
افتخاری تصریح کرد: یازدهمین و دوازدهمین جلسه شوراي امين در سال جاري با حضور اعضاي آن برگزار و پيرامون  دستورات جلسه بحث و تصميمات لازم اخذ گرديد
همچنین جلسه اي جهت بررسي لايحه انتخابات با حضور نمايندگان مركز مطالعات راهبردی و آموزش، اداره کل حقوقي و دفتر امور انتخابات در اداره کل سياسي برگزار شد.
ضمنا كميته علمي توسعه و عمران  نیز با هدف بررسي طرح هاي اداره كل پشتيباني و رفاه با حضور نمايندگان آن اداره كل  در اين مركز برگزار گرديد و تصميمات لازم اتخاذ گرديد.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور  در ادامه با بیان اینکه  براساس داده های ارایه شده از مراسم پرشکوه اربعین حسینی در سال جاری، مرکز نسبت به تحلیل داده ها و ارایه راهبردها در قالب یک گزارش راهبردی اقدام کرده است؛گفت: گزارش ارزيابي خدمت رساني به زائرين اربعين حسيني نیز تهيه و براي رياست ستاد اربعين  ارسال گرديد. اين گزارش در دو بخش آمار توصيفي و استنباطي تدوين گرديده است.
افتخاری همچنین بیان کرد: با توجه به اهمیت استفاده از نیروی انسانی کارآمد در حوزه پژوهش، مرکز مطالعات راهبردی طرحی را در این زمینه تهیه و نهایی نمود. طرح  جذب سرباز در قالب امریه د رحوزه پژوهش جهت طی تشریفات قانونی به معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی ارایه گردید.ه است
وی در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: در راستای اجرای ماموریت های محوله در خصوص جشنواره پژوهش استانی، خانم دکترگودرزی دبير جشنواره پژوهش به استان های آذربايجان غربي ، سمنان و خوزستان سفر و برنامه ها وتمهیدات انجام شده توسط مسولین مربوطه را  بازدید و بررسی کرد. وی با استانداران وسايرمسؤلین عالیرتبه استان های نامبرده مذاکره داشته و از نظریات سازنده در پیشبرد امر آموزش وپژوهش اطلاع حاصل نمود.
      رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در ادامه اظهار داشت:به منظور تدوین تجارب و ارتقای الگوی مدیریت در حوزه مدیریت سیاست داخلی دو اثر مهم تهیه و منتشر شده است که عبارتند از: «کتاب فرماندار»  و «کتاب بخشدار» از مجموعه كتب «راهنماي مديران».
وی با اشاره به اینکه مركز مطالعات راهبردي و آموزش وزارت كشور دوره آموزشي عمومي  «منشور حقوق شهروندي» را به صورت غير حضوري براي كاركنان ستاد وزارت كشور برگزار كردتاکید نمود در اين دوره آموزشي 8 ساعته که از طريق سيستم جام برگزار شد، بيش از 400 نفر شركت كردند. همچنین كارگاه آموزشي مديريت و كاربري سيستم جامع آموزش منابع انساني (جام) براي كارشناس آموزش استانداري زنجان برگزار شد . در اين كارگاه مشكلات و ابهامات كارشناس برطرف شد.