• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/22 شنبهاستاندار قم:
ارتقاء فرهنگ کتابخوانی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
استاندار قم در دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان افزایش سرانه مطالعه در جامعه را یکی از شاخص های توسعه دانست و گفت: ارتقاء فرهنگ کتابخوانی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان با حضور آیت الله سعیدی امام جمعه و بهرام سرمست استاندار قم در محل تالار مرکزی شهر افتتاح شد.
استاندار قم با اشاره به سالروز قیام 19 دی مردم قم، از کلیه دست اندرکاران اعزام کاروان میثاق امت با ولایت قدردانی و اظهار کرد: توفیق حضور بنده در ابتدای خدمت در استان قم در کاروان میثاق امت با ولایت، آغازی پر خیر و برکت برای خدمت در استان قم خواهد بود.
سرمست با تأکید بر ظرفیت های فرهنگی قم از جمله وجود حوزه های علمیه، اضافه کرد: قم در زمینه نگارش کتب دینی سهم بزرگی در کشور دارد.
وی ظرفیت تولید محتوای فرهنگی در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: با کمک جامعه المصطفی العالمیه و ترجمه ی متون به زبان های مختلف می توان زمینه ی ترویج معارف اسلامی در سایر کشورها را نیز ایجاد نمود.
نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: شهرک چاپ و نشر قم می تواند به قابلیت های استان در زمینه چاپ و نشر کتاب بیفزاید و باید زمینه استقرار واحدها در این شهرک تسهیل و از سوی مسئولان دنبال شود.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی را سبب کاهش آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: سرانه مطالعه از شاخص های اصلی توسعه است.
وی با بیان اینکه افزایش سرانه ی مطالعه در کشور و استان قم باید با جدیت از سوی نهادهای فرهنگی دنبال شود خاطرنشان کرد: مواردی چون توسعه قرائت خانه ها و کتابخانه ها بخصوص در مناطق پرتراکم، می تواند کمک شایانی در بهبود شاخص ها در فرهنگ مطالعه باشد.
سرمست با تاکید بر نهادینه سازی فرهنگ مطالعه در بین کودکان و نوجوانان، ادامه داد: فرهنگ کتاب خوانی نقش قابل توجهی در کم کردن شکاف بین نسلها دارد.
وی در پایان با تأکید بر تبیین ارزشهای کتابخوانی برای نسل جدید، خاطر نشان کرد: استفاده از فضای مجازی نیز تا جائی که کتاب و کتابخوانی مغفول نشود، کاربرد دارد و مفید است.
لازم به ذکر است دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان تا 28 دی ماه در محل تالار مرکزی قم، صبح و عصر پذیرای علاقه مندان است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ