• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/22 شنبهاستاندار قم:
تداوم انقلاب اسلامی در گرو نهادینه کردن فرهنگ قرآنی است
استاندار قم اظهار داشت: ‌تداوم انقلاب اسلامی در گرو نهادینه کردن فرهنگ قرآنی خصوصا در بین نسل جوان جامعه است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بهرام سرمست استاندار قم در جلسه توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی که به ریاست آیت الله سعیدی امام جمعه قم در سالن جلسات حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد طی سخنانی با اشاره به در پیش بودن سالگرد قیام 19 دی مردم قم اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد دیدار باشکوه مردم قم با رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز این واقعه خواهیم بود.
وی با بیان اینکه استانداری و دستگاه های دولتی باید به مسئله ی ترویج فرهنگ قرآنی به عنوان یک رسالت دینی نگاه کنند گفت:‌ ادارات دولتی باید اهتمام جدی نسبت به این مسئله ی مهم داشته باشند.
سرمست با بیان اینکه آموزش های قرآنی باید به صورت هدفمند انجام شوند افزود: بایستی مخاطب آموزش ها شناسایی شده و محتوای آموزشی بر اساس ویژگی های آنها تعیین شود.
استاندار قم آموزش در سنین پایین را دارای اثرات بلند مدت عنوان و خاطرنشان کرد: دوام انقلاب اسلامی نیز در گرو نهادینه کردن فرهنگ قرآنی خصوصا در بین نسل جوان جامعه است.
سرمست همچنین ایجاد الگوهای عملی در زمینه ی زندگی قرآنی برای جامعه را ضروری دانست و تصریح کرد: قاریان و حافظان قرآن کریم که در زندگی فردی و اجتماعی موفق هستند باید به مردم شناسانده شده و مورد تشویق قرار بگیرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه دینی و فرهنگی استان قم اشاره و خاطرنشان کرد: حوزه های علمیه و آموزش و پرورش پیشینه ی علمی و ظرفیت های بسیار خوبی در این راستا دارند که باید به آنها توجه شود.
استاندار قم گفت: ‌در زمینه ی تولید نرم افزارهای اسلامی و تولید محتوای دینی،‌ قم باید به یک شهر تاثیرگذار در سطح جهانی تبدیل شده و زمینه ی صادرات محصواز این شهر فراهم شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ