• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/22 شنبه
آغاز عملیات اجرایی اصلاح و بهسازی شبکه آبیاری دشت میناب با حضور استاندار هرمزگان/همتی: دشت میناب یک ثروت ملی است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم
عملیات اجرایی اصلاح و بهسازی فاز اول شبکه آبیاری دشت میناب به مساحت هزار و 700 هکتار با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  فریدون همتی استاندار هرمزگان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح با تاکید بر اینکه باید به سمت استفاده بهینه و جلوگیری از هدررفت آب گام برداریم، عنوان کرد: طی جلسات متعددی که در وزارت نیرو داشتیم، توانستیم مسئولان این وزارتخانه را مجاب کنیم که برای تامین آب شرب بندرعباس و بندرخمیر از منابع موجود در شرق استان و سد میناب استفاده نشود.

وی ادامه داد: دشت میناب یک ثروت ملی است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: برنامه جدید وزارت نیرو به شکلی است که آب شرب بندرعباس و بندرخمیر از طریق آب شیرین کن ها تامین شود و در این راستا علاوه بر آب شیرین کن یکصد هزار متر مکعبی بندرعباس، از آب شیرین کن مشترک سه استان هرمزگان، کرمان و یزد نیز برای تامین آب این دو شهر استفاده می شود.

همتی بیان داشت: با این اقدام شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر از آب شرق استان بی نیاز خواهند شد و آب سد میناب برای این شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: در راستای افزایش بهره وری و استفاده بهینه از آب، طرح های اصلاح شبکه های آبیاری، اصلاح باغات و آبیاری قطره ای به صورت مکمل یکدیگر اجرا خواهند شد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: برای اصلاح باغات میناب برنامه جدی داریم و طبق پیگیری هایی که صورت گرفته اعتبارات مناسبی از طریق وزارت جهاد کشاورزی و منابع استانی به این طرح اختصاص می یابد.

همتی گفت: بیمارستان 160 تختخوابی میناب از پروژه های مهم استان است که پیگیر اختصاص ردیف بودجه مستقل برای آن بوده ایم و این کار انجام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ طرح اصلاح و بهسازی فاز اول شبکه آبیاری دشت میناب به مساحت هزار و 700 هکتار با اعتبار 400 میلیارد ریال و در مدت زمان 18 ماه اجرایی خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ