• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1397/10/8 شنبه
با حضور استاندار کرمان و رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان انجام شد؛
پیگیری برای رفع مشکلات شرکت واگن سازی زرند

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، استاندار کرمان در این جلسه بر پیگیری برای رفع مشکلات شرکت واگن سازی زرند تاکید کرد و گفت: در قانون ظرفیت های مناسبی برای رونق تولید وجود دارد و باید از این ظرفیت ها برای کمک به واگن سازی زرند نیز استفاده شود.
دکتر محمدجواد فدائی افزود: آماده هستیم پیگیری های لازم برای حل مشکلات واگن سازی زرند را در حوزه وزارت راه و شهرسازی انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: پول زیادی در بین مردم وجود دارد و با توسعه اعتماد مردم می توان از این ظرفیت ها برای توسعه اقتصادی کشور استفاده کرد.
******
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز گفت: واگن سازی زرند مانند ایستگاه راه آهن این شهرستان، اولین شرکت در جنوبشرق کشور بوده و اولین واگن آن در سال 1384 روی ریل قرار گرفته است.
دکتر حسین امیری خامکانی با اشاره به اینکه واگن سازی زرند قرادادهای متعددی با شرکت های مختلف داشته است، عنوان کرد: واگن سازی زرند با پیگیری های انجام شده، ساخت تعدادی واگن را برای متروی تهران – کرج و نیز تعدادی واگن باری برای گل گهر را در برنامه دارد.
مدیرعامل شرکت پلور سبز (مجموعه کارخانجات واگن سازی) نیز در این نشست به توانائی های بالای شرکت واگن سازی زرند اشاره و بیان کرد: موضوع ماده 20 قانون رفع موانع تولید ظرفیت هایی را برای حل مشکلات کارخانه واگن سازی دارد که می طلبد از این فرصت به خوبی استفاده شود.
سید کیوان امام افزود: تمامی قطعات مورد نیاز برای واگن سازی در کشور قابل ساخت است و در برخی موارد این کار صرفه اقتصادی ندارد.
شرکت پلور سبز در سال 1381 با موضوع ساخت و تولید، صادرات و واردات و تعمیرات انواع خودروهای ریلی (مسافری، باری و مترو) تاسیس شده و در سال 1384 به دست وزیر صنایع وقت افتتاح شده است.
زمینه فعالیت این شرکت در حوزه های تولید و ساخت انواع خودروهای مسافری، باری و مترو برای پاسخگوئی به نیاز ناوگان ریلی کشور با ظرفیت 100 دستگااه مسافری، 450 دستگاه باری و 50 دستگاه مترو در یک شیفت کاری است.
 

نسخه قابل چاپ