• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1397/10/11 سه شنبهاستاندار کهگیلویه وبویراحمد:
آنچه توقع ما در آموزش و پرورش است حاصل شد/اهداف سوادآموزی مستلزم عزم همگانی است
علی محمد احمدی در دیداری که مدیرکل آموزش وپرورش و مجموعه سوادآموزی با وی داشتند، گفت: سوادآموزی از شاخص های مهم توسعه جامعه وتحقق اهداف در این عرصه مستلزم عزم وتلاش همگانی از سوی خانواده ها ومشارکت مسئولان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، هدف در این عرصه رسیدن به آمار قابل قبول است، گفت: انتظار ما از مجموعه آموزش وپرورش حاصل شده وخواهان تلاش بیشتر هستیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه، خوشبختانه فعالیت های سوادآموزی و شاخص های احصاء شده در بخش آموزش وپرورش بیانگر تلاش های خوب این مجموع است، اظهار داشت: سوادآموزی از موضوعات مهمی که باید تلاش شود تا بی سوادی ریشه کن شود.
احمدی با اشاره به اینکه، موفقیت سوادآموزی در عرصه ملی بیانگر تلاش ویژه مدیرکل ومجموعه فعال سوادآموزی است، تاکید کرد: در سطح استانی و ملی پیگیر مشکلات در این حوزه هستیم.
مدیرکل آموزش وپرورش استان هم گفت: امسال ۵هزار و۶۳۵سوادآموزی زیر پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند که تاکنون بیش از ۹۰درصد زیر پوشش قرار گرفته اند.
هادی زارع پور گفت: طرح های خواندن با خانواده-نمازکلید بهشت-حلقه های کتابخوانی-توسعه سواد دختران وزنان عشایری وکلاس های اموزش رایانه در کنار آموزش سواد پایه انجام می شود.
وی اظهار داشت: برای آموزش مهارت ها تا پایان امسال تعداد مراکز یادگیری محلی برای آموزش ۴۰مهارت به ۱۶مرکز می رسد.
مدیرکل آموزش وپرورش استان تصریح کرد: در ارزیابی کشوری از فعالیت های سوادآموزی در۱۶شاخص سوادآموزی استان رتبه دوم کشور را کسب کرد و۱۱شاخص از میانگین کشور بالاتر است.
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان هم گفت: برای کسانی که امسال در کلاس های دوره سوادآموزی شرکت می کنند علاوه بر۷۰۰میلیون و۳۰۰هزار ریال به مربی، یک میلیون و۴۴۰هزار ریال به سوادآموز نیز پاداش تعلق می گیرد.
سیدحمدالله خواهش نیک گفت: براساس مصوبه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان به کسانی که امسال باسواد شوند از حداقل ۱۰میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ارائه می شود.

نسخه قابل چاپ