• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1397/10/15 شنبهاستاندار:
نقطه‌نظرات استانداران ادواری سیستان و بلوچستان چراغ راه روشنی برای توسعه استان خواهد بود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آرزوی همه استانداران گذشته توسعه همه جانبه استان و کشور جمهوری اسلامی ایران بوده است و اکنون که شما بیرون از گود مسئولیت استان هستید تجربیات ارزشمند و نقطه نظرات شما چراغ راه روشنی برای توسعه استان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمدعلی موهبتی در مجمع استانداران ادواری سیستان و بلوچستان که در چابهار برگزار شد، گفت: از نظرات ارشادی، حمایتی و هدایتی جمع حاضر که می تواند منجر به تصمیمات خوبی برای استان شود، استقبال می کنم.

موهبتی افزود: حضور شما در استان می تواند منشا خیر و برکت برای استان و پشتوانه مهمی برای خودم که به تازگی به این عرصه پا گذاشته ام، باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بنا به گفته رئیس جمهور محترم؛ استان سیستان و بلوچستان استراتژیک ترین و مهم ترین استان کشور و پیشانی جمهوری اسلامی ایران است. وی افزود: همه شما جمع حاضر در این استان نقش آفرین بوده اید و کارهای بزرگی را بنا نهاده اید که هم اکنون نیز در حال اجرا می باشد و بایستی به بهره برداری برسد؛ به همین دلیل هم در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور و چندتن از وزرای دولت به استان در جلسات متعدد به ایشان گفتم که بنا نیست در استان کار جدیدی را شروع کنیم.

احمدعلی موهبتی گفت: دوخواسته مهم ما این بود که هر آنچه مسئولین کشوری از سالهای قبل در سفر به استان قول و تعهد داده‌اند، همان طرحها اجرا شود و به اتمام برسد.

وی گفت: همچنین خواست بعدی ما این بود که همه وزرا و مسئولین کشور خود را متعهد بدانند؛ تا پایان این دولت میانگین شاخص های توسعه ای استان را به میانگین شاخص های کشوری برسانند.

استاندار گفت: متاسفانه در برخی شاخص ها از جمله فرهنگ و هنر فاصله عمیقی با شاخص‌های کشوری وجود دارد.

موهبتی ادامه داد: سرانه بودجه فرهنگی و هنری استان پهناور سیستان و بلوچستان یک دهم میانگین کشوری است و در سایر شاخص ها از جمله آب آشامیدنی، بهداشت، آموزش و ... نیز در عین حال که تاکنون کارهای مهمی انجام شده است، اما هنوز هم فاصله بسیار زیادی با شاخص های کشوری داریم.

وی افزود: علیرغم توجه خوب دولت به سیستان و بلوچستان ؛ در تقسیم بودجه کشوری از ۴۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه کل کشور فقط کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان معادل ۱.۷ دهم بودجه به استان اختصاص یافته است که مطمئنا با این بودجه نمی توانیم شاخص‌های این استان را به میانگین کشوری برسانیم.

 استاندار در پایان گفت: تراکم جمعیت در استان سیستان و بلوچستان در هر کیلومتر  ۱۵نفر و معادل یک چهارم تراکم  کشوری است که هزینه خدمات هم به همین ترتیب افزایش پیدا می‌کند و نشان می دهد که نیازمند توجه بیشتر و نگاه ویژه مسئولین کشوری است.

نسخه قابل چاپ