• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1397/11/27 شنبهاستاندار مازندران؛
برای حل بسیاری از مشکلات نیازمند کار فرهنگی و همراهی مردم و جوانان هستیم
احمد حسین زادگان در سفر به غرب مازندران پس از افتتاح دو پروژه ورزشی و آموزشی در عباس آباد، یادآور شد: نیاز به نشاط اجتماعی یک ضرورت است و برای حل مشکلات به همراهی و مشارکت مردم و فرهنگسازی نیازمندیم. ‎

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد حسین زادگان استاندار مازندران در آئین گشایش سالن ورزشی مرحوم علی اصغر امینی چالکش ساخت اینگونه پروژه ها را در جذب جوانان و پر کردن اوقات فراغت آنان بسیار مفید و موثر دانسته و افزود: با توجه هجمه های بسبار زیاد رسانه های معاندی که بنوعی امپراتوری رسانه ای علیه ایران و نظام راه انداخته اند ، ترویج امید و نشاط اجتماعی در بین مردم بویژه جوانان ضرورت جامعه امروز است.

‌ وی با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی با القای ناامیدی و یاس در بین مردم در پی آن هستند که مهمترین پشتوانه نظام را از آن جدا کنند ، گفت: اگر چه دشمنان در طول این چهل سال موفق نشدند اما ما وظیفه داریم برای بیان خدمات و انتقال آن به جوانان از ظرفیت رسانه و جوانان بهره بگیریم و اجازه ندهیم القای ناامیدی بر جوانان تاثیر منفی بگذارد.

استاندار مازندران با اشاره به گشایش سالن های ورزشی از جمله سالن ورزشی مرحوم امینی چالکش تنکابن نقش جوانان را در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار پررنگ دانست و اظهار داشت: جوانان جامعه هدف ما برای بیان خدمات چهل ساله نظام بوده و فرمانداران تلاش کنند تا با ایجاد سمن های اجتماعی از ظرفیت جوان برای ترویج نشاط اجتماعی بهره بگیرند.

نماینده عالی دولت در مازندران، خاطر نشان کرد : برخورد درست با نسل جدید و پاسخگویی به پرسش های آنان در زمینه ابهامات در زمینه مسائل نظام می تواند در مشارکت حداکثری نظام موثر باشد.

حسین زادگان با اشاره به فعالیت های انجام شده در زمینه اوقات فراعت جوانان بیان داشت: ما سالهاست که در زمینه این طرح فعالیت داریم اما کیفیت آن رضایت بخش نیست. طرح اوقات فراغت برای جوانان باید به گونه ای باشد که از توان جوانان در اقدامات فرهنگی و اجتماعی بهره گرفته شود.

وی درباره تشکیل سمنهای اجتماعی، عنوان کرد: برای انجام این کار می توانیم از ظرفیت ۵۰۰ هزار دانش آموز مازندران بهره بگیریم.

حسین زادگان با اشاره به اینکه دولت نمی تواند بتنهایی همه مشکلات را رفع کند و باید با همراهی مردم موانع را از پیش رو برداریم، افزود: جوانان باید با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و با تکیه بر توان و دانش خود کارآفرینی کنند که این مهم نیازمند هدایت درست جوانان است.‌

استاندار مازندران در باره صرورت انجام کارهای فرهنگی، اظهار کرد: باید از ظرفیت دانش آموزان و جوانان در قالب سمنهای اجتماعی در انجام کارهای فرهنگی بدرستی بهره بگیریم زیرا اگر بخواهیم به فرض مشکل پسماند را در مازندران حل کنیم نیازمند کار فرهنگی هستیم.

مقام عالی دولت در مازندران در بخش دیگری از سخنان خود مهمترین دستاورد نظام را استقلال کشور دانست و همه ی این دستاوردها را حاصل رشادت طلبی ها و ایثار شهدا برشمرد.

حسین زادگان ضمن تشریح برخی از پیشرفت های ایران اسلامی در زمینه های نانو، پزشکی، ریاضی و فیزیک تصریح کرد: گاز رسانی به تمام روستاها و شهرهای کشور نمونه بارز خدمات انجام شده بعد از انقلاب است که کمتر کشوری از این امتیاز برخوردار است.

استاندار مازندران با بیان اینکه ۵۰۰۰ پروژه نیمه کاره در استان داریم که به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا تکمیل شود؛ اظهار داشت: تلاشمان این است تا پروژه جدیدی را تعریف نکنیم تا پروژه های نیمه کاره به بهره برداری برسند‌ . 

 

نسخه قابل چاپ