وزارت کشور
وزارت کشور
وزارت کشور
صفحه اصلی
پست الکترونیکی
نقشه سایت
آموزش
پژوهش
هت
::: پیام مرکز::: مدیریت کارآمد و مؤثر سیاست داخلی

بسم الله الرحمن الرحیم

«مَن عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَکَرِ اَوْنْتی وَ هُوَ مُؤْمِنٌ، فَلَنُحْیَنَّهُ حَیاةً طَیِّبَةً وَ لَنَجزْیَنَّهُمْ اَجْرَهم بِأحْسَنِ ماکانُواْ یَعمَلُونَ» (قرآن کریم، سوره مبارکه النحل، آیه شریفه 97)

مدیریت کارآمد و مؤثر سیاست داخلی

این واقعیّت که مدیریت پدیده‌های سیاسی و اجتماعی به دلیل ابعاد و لایه‌های متعدد و پیچیده آنها، بسیار دشوار است، ما را به آنجا رهنمون می‌شود تا از الگوهای پژوهشی و آموزشی، مبتنی بر تعامل نخبگان جهت دست‌یابی به راهبردها و سیاست‌های کارآمد بهره بگیریم. حوزه مدیریت سیاست داخلی کشور که با محوریت «وزارت کشور» تعریف و فهم می‌گردد از این حکم مستثنی و نبوده و مطابق آموزه‌های راهبردی اسلام، نیازمند تضارب آراء کارشناسی» است تا بتواند، مستند به نظرات نخبگان و تجارب مدیران، به راه‌کارهای اجرایی مناسب جهت ارتقاء الگوی مدیریت سیاسی کشور دست یابد.

«مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور»‌با تفطن به ضرورت‌های علمی و پژوهشی، از تمامی اساتید، پژوهشگران و نهادهای آموزشی و پژوهشی فعّال و معتبر دعوت به عمل می‌آورد تا مرکز را در تدوین الگوی راهبردی و یا آموزش دستاوردهای نوین نظری و کاربردی در حوزه‌های مختلف مدیریت سیاسی کشور یاری و همراهی نمایند. مرکز بسیار خرسند خواهدب ود که به مثابه نهادی فعّال و پویا برای تجزیه و تحلیل مسایل و ارایه راهکارهای مؤثر به مدیران حوزه مدیریت سیاسی کشور، عمل نماید و از این طریق به تأمین منافع ملی کشور، ارتقاء ضریب سلامت جامعه و تحقق اهداف کلان مندرج در رهنمودهای بیان شده از سوی حضرت امام خمینی رحمه علیه، مقام معظم رهبری معظم الله تعالی، قانون اساسی، سند چشم‌انداز، برنامه‌های اعلام از سوی ریاست جمهور محترم و مقام عالی وزارت، کمک نماید.

در این مسیر، مرکز با توکل به خداوند متعال و بهره‌مندی از الطاف و عنایات ویژه حضرت حق، از تمامی نخبگان متعهد و متخصص و نهادهای آموزشی و پژوهشی دعوت به همکاری می‌نماید. امید آن که توفیق رفیق راه باشد و جامعه ایرانی و اسلامی ما از نتایج این اقدام، پیوسته بهره‌مند گردد.

ولله الحمد

اصغر افتخاری

رییس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور

23 خرداد ماه 1393

برابر با نیمه شعبان اعظم 1435

 

 

Copyright © 2010   Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's -  All rights reserved.