اخبار
کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان:عدالت در آموزشهای فنی به اتباع خارجی در ایران قابل تقدیر است کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: عدالت در ارائه آموزشهای فنی و مهارتی به اتباع خارجی در ایران و استان خراسان رضوی قابل تقدیر و توجه است. به گزارش روابط عمومي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور به نقل از   خبرگزاري ايرنا فیلیپو گرندی روز سه شنبه در بازید از کارگاههای ویژه مهارت آموزی به اتباع افغانستان در مرکز فنی و حرفه ای بانوان مشهد افزود: ارائه آموزشهای مهارتی و فنی با تجهیزات و کیفیت مناسب به اتباع خارجی در استان خراسان رضوی بسیار پسندیده و موجب قوت قلب است.
وی اظهار داشت: تفاهم نامه منعقد شده با ایران در زمینه آموزش مهارت های فنی به اتباع افغانستان مقیم این کشور به خوبی اجرا می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی نیز در این بازدید گفت: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه میان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، وزارت کشور و سازمان آموزش فنی و حرفه ای، آموزش مهارت های فنی و مهارتی به اتباع افغانستان در ایران از سال 1389 آغاز شده است.
افشین رحیمی افزود: در این راستا تاکنون حدود سه هزار تبعه افغانستان در خراسان رضوی آموزشهای مهارتی و فنی را فرا گرفته و به کشور خود بازگشته اند و یا در ایران با مهارت فراگرفته شده مشغول کار شده اند.
وی با بیان اینکه سال گذشته 250 نفر از اتباع افغانستان آموزشهای مهارتی را در خراسان رضوی فرا گرفتند، اظهار داشت: امسال نیز تاکنون 170 نفر آنان این آموزشها را گذرانده اند.
استان خراسان رضوی دارای 50 مرکز دولتی و یک هزار آموزشگاه غیردولتی مهارتی و فنی است.
نسخه قابل چاپ
منو