يكشنبه 30 تير 1398  
 
Sunday, July 21, 2019  
 
الأحد, ذو القعدة 18, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/20 پنجشنبه
جمالي نژاد: سياستهاي پدافند غيرعامل در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك شهري در شوراي عالي ترافيك كشور تصويب شد  
معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رئيس شورايعالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور از بررسي و تصويب سياستهاي پدافند غيرعامل در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك شهرهاي كشور در جلسه اخير اين شورا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور؛ مهدی جمالی نژاد با بيان خبر فوق گفت: با توجه به سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در خصوص لحاظ مولفه هاي پدافند غيرعامل در تمامي برنامه ريزي ها و طراحي ها و با توجه به اهميت طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك در نظم دهي و سهولت بهره گيري از سامانه هاي حمل و نقلي موجود در شهرها و تردد هرچه بهتر شهروندان در معابر شرياني و عمومي شهرها و بر اساس درخواست رسمي سازمان پدافند غيرعامل مبني بر لحاظ موضوعات پدافندي در اين طرح ها، اين موضوع در دستور كار شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور قرار گرفت.
وي اضافه كرد: با توجه به اهميت موضوع، نظرات دستگاههاي ذيربط در اين خصوص اخذ و ابعاد مختلف موضوع در جلسات متعدد كميته فني شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور مطرح و بررسي شد.
جمالي نژاد افزود: در جلسه 19دي شورايعالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور مقرر شد در هر شهر با توجه به مخاطرات طبيعي و تهديدات احتمالي موجود، تقاضاهاي محتمل برآورد گرديده و در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك لحاظ گردد.
وي اضافه كرد: بر اين اساس پيش بيني تقاضاهاي مبتني بر تخليه اضطراري شهرها در مواقع ضروري و اسكان موقت از جمله مهمترين برنامه هايي است كه مي بايست در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك مورد توجه قرار گيرد.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir