يكشنبه 30 تير 1398  
 
Sunday, July 21, 2019  
 
الأحد, ذو القعدة 18, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/19 چهارشنبه
ایجاد خانه سمن ها به صورت پایلوت در کرج در دستور کار قرار گرفت/در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به ارتقا جایگاه سمن ها صورت گرفت
نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه به طور قطع ایجاد امکانات سخت افزاری خانه سازمان های مردم نهاد به زمان نیاز دارد، گفت: بر این اساس ما نمی توانیم معطل این امکان بمانیم و مدیرکل اجتماعی استانداری با همراهی فرماندار کرج موظف هستند در اسرع وقت به صورت موقت مکانی را به صورت پایلوت در کرج بعنوان خانه سمن های این شهرستان در نظر بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، شهبازی در دیدار با نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان با اشاره به اینکه در این نشست اعضا، بسیار با شور و انگیزه صحبت کردند، افزود: جامعه ای که زنده و مانا است این گونه دور هم جمع می شوند و بدون اینکه از دولت و سیستم اداری کشور کمک بگیرند به دنبال حل مشکلات و مسائل اجتماع هستند.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد به نوعی حلقه واسط بین دولت و نظام سیاسی با مردم هستند.

***در دوره گذار از وابستگی مردم به خدمات دولتی هستیم/در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای ارتقا جایگاه و تعداد سمن ها صورت گرفت

 شهبازی گفت: هر جا که مردم دور هم جمع شده و نگاه واحدی در راستای ارائه خدماتی عام المنفعه و انسان دوستانه در حوزه های مختلف به مردم ارائه دادند، نشان از دوره گذار مردم از وابستگی به خدماتی دولتی و علاقمندی به دخیل بودن در سرنوشت خود دارد.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه ای که صورت گرفت، بواسطه افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد، مسئولیت پذیری، حس نوع دوستی و با هم بودن به مرحله جریان و ارتقا رسیده که جای خرسندی دارد.

***همواره به جایگاه سازمان های مردم نهاد آگاه بوده و تدابیر لازم را در راستای تسهیل گری این امر اتخاذ کرده ام

استاندار البرز با اشاره به مسئولیتی که در در شهرستان آبادان داشت، اضافه کرد: زمانی که در این شهرستان مسئولیت پذیرفتم حدود 19 سازمان مردم نهاد ثبت شده بود که هنگام تودیع با اقداماتی که صورت گرفت بیش از 120 سازمان مردم نهاد دراین شهرستان فعالیت می کردند و در این دوره اولین خانه سمن ها در آبادان تاسیس شد.

وی گفت: بر این باور هستم که باید دولت در راستای ایجاد بستر و فضای مناسب برای فعالیت سازمان های مردم نهاد تسهیل گری کند از این رو تدابیر لازم را در استان البرز فراهم خواهیم کرد.

***امروزه دولت ها راهی بجز اعتماد و تفویض اختیار به مردم ندارند

 شهبازی افزود: دولت ها راهی بجز اینکه کم حجم تر و چالاک تر شوند، ندارند از این رو باید به مردم در عمل  واقعیت اعتماد کرده و برخی وظایف را به آنها انتقال داد.

وی عنوان کرد: از ابتدای مسئولیتم در البرز طی جلسات و گفتگوهایی که صورت گرفت به جد درصدد بودیم هر گروهی که برای ثبت سازمان مردم نهادی وارد شد در اسرع وقت اقدامات لازم را برای آغاز فعالیت آنها انجام داده و جزو باشگاه سمن ها محسوب شوند.

***مدیرکل اجتماعی استانداری و فرماندار کرج موظف به ایجاد خانه سمن های کرج شدند

استاندار البرز با بیان اینکه به طور قطع ایجاد امکانات سخت افزاری خانه سازمان های مردم نهاد به زمان نیاز دارد، گفت: بر این اساس ما نمی توانیم معطل این امکان بمانیم و مدیرکل اجتماعی استانداری با همراهی فرماندار کرج موظف هستند در اسرع وقت به صورت موقت مکانی را به صورت پایلوت در کرج بعنوان خانه سمن های این شهرستان در نظر بگیرند.

وی افزود: برای پیگیری موضوعات مربوط به سازمان های مردم نهاد استان نیز با توجه به تعدد سمن ها، گروهی منتخب از سوی سمن های فعال استان می توانند با استاندار و مسئولان مربوطه ارتباط داشته باشند.

شهبازی با بیان اینکه به تاثیرگذاری سرمایه اجتماعی اعتقاد دارم، خاطرنشان کرد: باید شرایط را به گونه ای تسهیل کنیم که سازمان های مردم نهاد در جایگاه واقعی خود فعالیت کرده و تاثیرگذار باشند.

وی گفت: اکنون امکاناتی را با کمک فعالان سازمان های مردم نهاد، شهرداری ها و ... فراهم می کنیم که به طور موقت مکانی بعنوان خانه سمن ها ایجاد شود ولی در آینده نزدیک با بررسی های بیشتر درصدد ایجاد بسترهای مناسب تری خواهیم بود.

***نمایندگان سمن ها می توانند در جلسات استانی که منع قانونی ندارد، حضور یابند

استاندار البرز افزود: برنامه ریزی می کنیم که نمایندگان منتخب سمن ها در جلسات استان که منع قانونی ندارد، حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: امید است سازمان هایی که در حوزه حقوق شهروندی فعالیت دارند، با فعالیت بیشتر، مردم را به حقوق خود آشنا کرده و کمک حال دولت نیز باشند.

***طی نامه ای از دستگاه های اجرایی خواسته می شود که در چارچوب قانون اطلاعات مورد نیاز سمن ها را ارائه دهند

 شهبازی گفت: طی نامه ای از دستگاه های اجرایی خواسته می شود که با حفظ حرمت فعالان سازمان های مردم نهاد، در چارچوب قانون اطلاعات مورد نیاز آنها را ارائه دهند.

وی با اشاره به ظرفیت بی بدیل سازمان های مردم نهاد استان البرز، افزود: سمن ها ماموریت های اجتماعی فراوانی دارند که باید بستر لازم را برای نیل به اهدافشان فراهم کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir