يكشنبه 30 تير 1398  
 
Sunday, July 21, 2019  
 
الأحد, ذو القعدة 18, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/19 چهارشنبه
نشست جمالي نژاد با مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی/ باید کاری کنیم روستاها و شهرهای کوچک هم در رسانه ها دیده شوند
رييس سازمان شهرداي ها و دهياري هاي كشور در ديدار با مديرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: باید کاری کنیم روستاها و شهرهای کوچک هم در رسانه ها دیده شوند و با ایجاد امکانات و توزیع مناسب خدمات به مانایی جوانان کمک کنیم وگرنه، در حق آنها و کشور جفا کرده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد چهارشنبه 19 دي در دیدار «ضیاء هاشمی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی تصریح کرد: همه رسانه ها از جمله ایرنا باید کمک کنند تا با توجه بیشتر به شهرهای کوچک و روستاها و ارائه تصویری زیبا، امید به مردم و ساکنان این مناطق تزریق شود.
وي با تاکید بر نقش مهم ایرنا در کم کردن دیوار بی اعتمادی میان مردم و شهرداری ها گفت: در شرایط فعلی باید تلاش کنیم نشاط اجتماعی و شادابی را به شهرها بیاوریم.
جمالي نژاد افزود: شهرداری ها و دهیاری ها نخستین خاکریز مطالبات مردم هستند و با اعتمادسازی می توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.
وی با تاکید بر اهمیت هویت دادن به شهرهای کوچک و روستاها به منظور کاهش مهاجرت به کلان شهرها خاطرنشان کرد: در این زمینه، ابتدا باید بازاندیشی، بازخوانی و سپس بازآفرینی شهری داشته باشیم و به توزیع متناسب جمعیت و تمرکززدایی در کشور کمک کنیم.
«ضیاء هاشمی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نيز در اين ديدار با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در حوزه اعتماد سازی، گفت: طرح مطالبات مردم در رسانه ها نه تنها مسئولان را تضعیف نمی کند بلکه موجب تقویت آنها، افزایش سرمایه اجتماعی و استحکام نظام می شود.
وي افزود: با طرح مطالبات در رسانه ها، مردم احساس می کنند دغدغه هایشان به مسئولان منتقل شده است بدون آن که نیاز باشد با روش های ناهنجار، این دغدغه ها و مطالبات را به گوش آنها برسانند.
وی تصریح کرد: این روند به نوبه خود موجب تقویت اعتماد و سرمایه اجتماعی در جامعه می شود.
وي، اعتماد را یک سرمایه اجتماعی دانست و سرمایه گذاری در این حوزه را «بسیار کم هزینه و پربازده» توصیف کرد.
هاشمی با بیان این که که رسانه در حوزه اعتمادسازی نقش تعیین کننده ای دارد، خاطرنشان کرد: ایرنا تلاش می کند با نگاهی خلاقانه و رویکردی شجاعانه وارد این حوزه شود.
وی همچنین گفت: «رسانه حلقه اتصال میان افکار عمومی و مسئولان است و اگر مخاطب احساس کند رسانه، صادق است و علاوه بر بیان نقاط مثبت و دیدگاه مسئولان، درد دلها و حرفهای او را هم مطرح می کند، به رسانه اعتماد خواهد کرد.»
مدیرعامل ایرنا افزود: رسانه ها برای نقش آفرینی در این حوزه باید رویکرد حرفه ای داشته باشند و از دانش و مهارت های روز استفاده کنند.
هاشمی در همین راستا به تشریح برنامه های خبرگزاری رسمی کشور پرداخت و تصریح کرد: ما با ایجاد تحول در بخش بهره گیری از فناوری های روز و چندرسانه ای ، سرمایه گذاری در حوزه تصویری و تقویت گروههای خبری و پژوهشی تلاش می کنیم نگاه جامعی به مسائل داشته باشیم.
منبع: ایرنا
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir