وزارت کشور
وزارت کشور
وزارت کشور
صفحه اصلی
پست الکترونیکی
نقشه سایت
اطلاعات
اخبار
تانا
1397/11/17 چهارشنبه 1397/11/17 برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور وزیر کشور: مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور و سخنرانی رحمانی فضلی وزیر کشور به همراه برنامه های متنوع هنری و فرهنگی در جمع مدیران و کارکنان وزارت کشور در روز سه شنبه شانزدهم بهمن ماه در سالن اجتماعات غدیر وزارت کشور برگزار شد. مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  با حضور و سخنرانی رحمانی فضلی  وزیر کشور به همراه برنامه های متنوع هنری و فرهنگی در جمع مدیران و کارکنان وزارت کشور در روز سه شنبه شانزدهم بهمن ماه در سالن اجتماعات غدیر وزارت کشور برگزار شد.
در این مراسم رحمانی فضلی  وزیر کشور ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) خاطر نشان کرد اکنون حضور ما در منطقه به عنوان یک عامل مستقل و تعیین کننده است، بعلاوه حضور ما حتی در عرصه بین المللی و توازن های بین المللی تاثیرگذار است. همچنین اگر روزی می گفتند ایران را باید به دلیل انقلابی گری محدود کنیم، امروز می گویند ایران را به دلیل توسعه و پیشرفت در حوزه تکنولوژی و علم باید محدود کنیم؛ این نشانه مهمی برای قدرت کشور و ملت ایران است
.
دکتر رحمانی فضلی گفت: انقلاب های زیادی در دنیا رخ داده است و هرکدام در جایگاه خودشان قابل تقدیر هستند. چرا که؛ هر ملتی اراده کند بر سرنوشت خود مسلط شود و مسیر و جهت زندگی خود را تعیین کند، این امر بسیار قابل احترامی است، اما انقلاب اسلامی ایران فراتر از اینگونه اراده ها محقق شد، در شرایط ویژه ای به وقوع پیوست، مراحلی خاصی را طی کرد و حوزه های شگفتی را در نوردید که بین همه انقلاب ها، از ویژگی های برجسته و متمایز برخوردار شد.
وزیر کشور با یادآوری نقش سیاسی و ژئوپلتیک ایران در سال های منتهی به انقلاب اسلامی به عنوان ژاندارم منطقه و کنترل کننده قدرت بلوک شرق در راستای منافع بلوک غرب، برهم زدن این نقش آفرینی منطبق بر منافع بیگانگان را نتیجه حرکت جمعی مردم ایران دانست و این موفقیت ملت را برخواسته از الگو پذیری جامعه ایران از ایمان، شجاعت، حریت و آزادگی امام به عنوان مصداق انسان کامل در آن روزگار تحلیل کرد؛ که نشانه دیگری از محوریت تمایز آفرین مفهوم " انسان" در انقلاب مردم ایران است.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب گفت: ما باید بدانیم بعد از چهل سال فراز و فرود و پشت سر گذاشتن سختی ها، مشکلات و نشاط و شادی های توأمان، ملتی با عزم و اراده ایم که وارث آن امام و شهدا و آن مردم و بر راه امام باقی هستیم.
وی در ادامه بر امتداد امامت در قامت مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: راه امام و شهدا برای همه ما مشخص است، موانع و دشمنان این راه هم مشخص اند، هدف نیز کاملاً معلوم است، هرچه جلوتر برویم و به هدف خود نزدیک تر شویم و هرچه به تحقق آرمان های انقلاب نزدیک تر شویم، دشمنان ما هوشیارتر، قوی تر و سخت تر با ما مبارزه خواهند کرد و ما نیز با تجربه چهل ساله و عبرت های چهل ساله خودمان و با انگیزه های ناشی از تلاشهای چهل ساله خودمان در حوزه های مختلف علمی، تکنولوژیکی، نظامی و در دیگر عرصه ها، با آمادگی بیشتری مقابله می کنیم.
دکتر رحمانی فضلی در پایان ابراز امیدواری کرد: خداوند متعال در چهلمین سالگرد انقلاب توفیق دهد که قدردان خداوند متعال، امام، شهدا، مردم و رهبری معظم، به عنوان خدمتگزاران آنها در وزارت کشور باشیم و بنده افتخار می کنم در خدمت کارکنان این وزارتخانه هستم. تلاش صادقانه ما بر این است که رضایتمندی شما را با امکانات، منابع و اختیاراتی که داریم، فراهم کنیم تا با انگیزه بیشتری دست در دست هم، موجب جلب رضایتمندی مردم باشیم.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
Copyright © 2010   Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's -  All rights reserved.