شنبه 30 شهريور 1398   01:48:09
اخبار برگزیده
استاندار زنجان با بیان اینکه حضور گسترده و مسئولانه مردم در پای صندوق های رای در این استان و کشور غرور آفرین بود ، گفت: مشارکت گسترده مردم برای ما بسیار گوارا و شیرین و نشان دهنده احساس مسئولیت و تعهد قشرهای مختلف جامعه بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ اسدالله درویش امیری گفت: از حضور پر شور و مشارکت 76 درصدی واجدان شرایط در انتخابات 29 اردیبهشت تشکر می کنیم و بنا بر اظهار رئیس کل دادگستری زنجان، این دوره از انتخابات کم نقص ترین انتخابات استان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود.
نماینده عالی دولت در استان زنجان اظهار کرد: از نکات برجسته این دوره فضای رقابتی بود که در عرصه انتخابات شکل گرفت و حال و هوای این استان را همانند سایر نقاط کشور پر شور کرد.
استاتدار زنجان گفت: حضور نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه های مختلف و در استانها هم شور و نشاط انتخاباتی را پررنگ کرد و به حضور حداکثری مردم منجر شد.
درویش امیری با بیان اینکه بدلیل برگزاری الکترونیکی انتخابات در برخی نقاط استان از جمله شهر زنجان شعبه های اخذ رای با معطلی گاه چند ساعته مردم روبرو شد ، تاکید کرد: دریافت آرای الکترونیکی و کندی کار موجب تراکم جمعیت در شعبه های اخذ رای شده بود ، گرچه تعداد شعبه های این دوره 200 شعبه بیش از انتخابات سال 94 بود.
وی اضافه کرد: باید پیش از برگزاری انتخابات زمان مورد نیاز برای اخذ رای پیش بینی می شد تا متناسب با آن شعبه و صندوق مورد نیاز به میزان کافی تامین می شد.
درویش امیری تصریح کرد: باید از تک تک افرادی که تا ساعت 24 منتظر رسیدن نوبت و داخل شعبه هم بودند اما موفق به دادن رای نشدند معذرت خواهی کنم ؛ متاسفانه خلاف سالهای گذشته پس از ساعت 24 نیمه شب ، اجازه دریافت آرا داده نشد و مردمی که گاه بیش از 2 ساعت در شعب منتظر بودند موفق به دادن آرای خود نشدند.
وی به برگزار انتخابات الکترونیکی در سه شهر زنجان ، ابهر و خرمدره اشاره کرد و افزود: مشکل تراکم جمعیت در ساعات پایانی 29 اردیبهشت فقط در شهر زنجان ایجاد شد که بخشی علت این مشکل به حضور 43 درصد از جمعیت استان در این شهر بر می گردد.
درویش امیری یادآورشد: از سوی دیگر بخشی از علت این تراکم جمعیت در شهر زنجان به همکاران فرمانداری زنجان باز می گردد که به میزان کافی مردم را با فرآیند انتخابات الکترونیک و کدهای نامزدها آشنا و آگاه نکرده بودند.
استاندار زنجان به این شایعه که وی دستور توقف دریافت آرای مربوط به انتخابات شورای شهر را صادر کرده است ، اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع صحت ندارد و همه افرادی که وارد شعب شدند می توانستند در هر 2 انتخابات شرکت کنند.
وی تاکید کرد: حتی یک نفر هم وجود نداشت که برای دادن رای وارد شعبه شده باشد اما اجازه دادن رای فقط در یکی از انتخابات را داشته باشد ، گرچه انتخابات ریاست جمهوری به دلیل برد و انعکاس جهانی آن برای ما از اهمیت بالاتری برخودار بود.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه 29 اردیبهشت ماه امسال بطور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
 

نسخه قابل چاپ